301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mayıs 2015 - Çarşamba 16:05
 
AHİLİK HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR
GÜNDEM Haberi


Bilecik'teki Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında, Şeyh Edebali Türbesi önündeki meydanda kutlama töreni gerçekleştirildi. Ahilik geleneğinin hatırlandığı ve her yıl olduğu gibi ‘Şet Kuşatma’ mizanseniyle gerçekleştirilen etkinliklerde ahilik kavramı anlatılarak, doğru ve ahlaklı ticaretin kültürümüzdeki önemi vurgulandı.

Etkinliğe; Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Vekili Abdullah Tetik, İl Jandarma Komutanı J. Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve Ticaret İl Müdür Vekili Şinasi Balta, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve milletvekili adayları ile vatandaşlar katıldı.

Tören kapsamında Gölpazarı’nın emektar berber esnafı Bahri Ay’a ‘yılın ahisi’ ödülü Vali Ahmet Hamdi Nayir tarafından verildi. Bilecik belediyesi halk oyunu ekibinin bir gösteri sunduğu tören, Şeyh Edebali Türbesi’ne yapılan ziyaret ve Ahi Pilavı ikramıyla devam etti. Program kapsamında, Orhangazi Camii’nde ebediyete intikal eden esnafların ruhuna mevlid-i şerif okutuldu.

Törenin sonunda, ilimizde ahilik geleneğine uygun olarak esnaflık yapanlarla, Şet Kuşatma töreni mizansenini gerçekleştirenlere, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Vekili Abdullah Tetik, İl Jandarma Komutanı J. Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve Ticaret İl Müdür Vekili Şinasi Balta tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı