301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mayıs 2015 - Cumartesi 14:16
 
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NUN BİLECİK MİTİNGİ
SİYASET Haberi


Başbakan Ahmet Davutoğlu 7 Haziran genel seçimleri öncesinde Partisinin Bilecik mitingine katıldı. Davutoğlu'nu taşıyan helikopter, 2'nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığındaki piste indi. Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, otobüsle mitingin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı'na hareket etti. Davutoğlu, Bilecik Mitingi'ne katılarak konuşma yaptı.

Davutoğlu, Bilecik mitingindeki konuşmasına, "bir tohumdan bir çınar yetiştiren topraklara, bir obadan bir beylik, bir beylikten bir devlet, bir devletten bir imparatorluk çıkaran insanlara" selam vererek ve Miraç Kandili'ni kutlayarak başladı. Miting programını yaparken özellikle Bilecik'e gelmeyi planladığını belirten Davutoğlu, Başbakan olduğunda ilk ziyaretlerinden birini Söğüt'e yaptığını hatırlattı. Bu ziyareti sırasında Şeyh Edebali'nin huzuruna giderek ona söz verdiğini dile getiren Davutoğlu, şunları söyledi:

"Ey yüce ata, ey Korkut atanın yolcusu Şeyh Edebali, senin huzurunda sesleniyorum diyerek manen seslenmiştim. Üzerimize aldığımız emanetin hakkını vermemizi Rab'bimizden niyaz etmiştim ve söz vermiştim ona, ey Şeyh Edebali, Türkiye içinde siyaseti senin ahlakınla hikmetle yapacağım. Birileri bize nefret dili konuşursa diyeceğim ki 'nefret size muhabbet bize', birileri bize öfkeyle yaklaşırsa diyeceğim ki 'Öfke size ama sevda bize düşer.' Birileri Türkiye'yi şikayet etse, birileri davamıza ağır hakaretlerde bulunsa onlara dahi sabırla, 'Bu hakaretler size düşer ama hikmet bize.' Öfke onlara muhabbet bize, şiddet onlara barış bize, Türkiye'yi şikayet etmek onlara al bayrağı yüceltmek bize düşer. Allah bu yoldan bizi ayırmasın, Şeyh Edebali'nin hikmet yolundan sapanlardan eylemesin. Şeyh Edebali öğüdünün hakkını verenlerden eylesin."

Davutoğlu, Bilecik mitinginde yaptığı konuşmada, Bilecik'te 2007 yılında Şeyh Edebali Üniversitesi'ni kurduklarını anımsatarak, "Daha önce Bilecik'te üniversite var mıydı? Kim kurdu? Daha önce Bilecik'te doğalgaz var mıydı? Kim getirdi?" diye sordu. Yenilerin ve ilklerin partisi olduklarını ifade eden Davutoğlu, Bilecik'te daha önce 22 kilometre olan bölünmüş yolun bugün 143 kilometreye ulaştığını söyledi. Davutoğlu, 74 bin dönüm araziyi bereketli bir şekilde suladıklarını, Bilecik'te bir olan organize sanayi bölgesi sayısının 3'e çıktığını kaydetti. Bilecik'e daha çok hizmetleri olacağını belirten Davutoğlu, Bandırma, Bursa, Ayazma, Osmaneli hızlı tren projesinin yapımına devam ettiklerini ifade etti. Davutoğlu, Bilecik'e yapılacak hizmetlere ilişkin şöyle konuştu:

"Bursa ile Bilecik en kısa sürede hızlı trenle buluşacak. Sadece 45 dakika. Ayrıca Söğüt şenlikleri için geldiğimde Bilecik'e de istasyon talep etmiştiniz. İnşallah çok kısa bir sürede istasyonu tamamlıyoruz. Bu yüksek hızlı tren Bilecik'te duracak. Şeyh Edebali'ye, Bilecik'e selam duracak. Bu çerçevede yine o zaman benden talep etmiştiniz ve demiştiniz ki 'bu istasyonla Bilecik çevreyolu üzerinden Bilecik şehir merkezi arasındaki bağlantı kurulsun.' Bu bağlantıyı da inşallah kuruyoruz. Ayrıca Bilecik'i Söğüt, Bilecik, Yenişehir, Bursa koridorunda Osmanlı medeniyeti kültür havzası haline dönüştüreceğiz. Buralarda tarihi yaşatacağız ki insanımız da yaşasın, devletimiz de yaşasın."

Davutoğlu, 4 organize sanayi bölgesi ve bir lojistik merkezi daha kuracaklarına dikkati çekerek, Akçay Barajı ve Pazaryeri'nde de Dereköy Barajı'nı da inşa etmeye kararlı olduklarını vurguladı. Davutoğlu, "Bilecik'e hizmet bizim için bir aşktır, bir sevdadır ama en önemlisi de Şeyh Edebali'ye, Osman Gazi'ye, Ertuğrul Gazi'ye, Süleyman Şah'a olan vefa borcumuzdur. Azimle, kararlılıkla onların kurduğu devleti inşallah kudretli ve şefkatli bir devlet yapana kadar bize uyku da haramdır, bize yorgunluk da haramdır. Hiçbir şekilde yorulmadık, yorulmayacağız" dedi.

Mitingten notlar

Mitingin yapıldığı alan AK Parti flamalarıyla süslendi. Binalara büyük boy Türk Bayrağı ve Davutoğlu posterleri asılırken alanda, "Koç koç AK Gençler, her daim peşinde, duasıyla fakihlerin bütün kirli oyunlar boşa düşe, ey dünya mazlumlarının umudu hoş safa geldin Bilecik'e", "Cahil ile dost olma, ilim bilmez, irfan bilmez, söz bilmez, üzülürsün. Ukala ile dost olma çok konuşur, boş konuşur, hem konuşur hem üzülürsün", "Haklı olduğun mücadeleden korkma bilesin ki atın iyisine doru yiğidin iyisine Davutoğlu derler", "Taşı mermer yaprağı ipek, toprağı seramik, Kuruluş ve Kurtuluşun başkenti Bilecik'e hoşgeldiniz." "Nice alpler çıktı, göğüsleri iman dolu gözleri pek. Ey bilge adam yeni Türkiye için Bilecik'ten sana tam destek", "Cehennem de olsa gelen göğsümüzde söndürürüz, bu yol ki Hak yoludur dönmek bilmez yürürüz, sen yürüyeceksin Hocam, AK Gençlik yürüyecek arkandan" pankartları yer aldı.

Başbakan Davutoğlu meydana gelişinde platforma çıkarak eşi Sare Davutoğlu ile alandakiler selamladı. Kalabalık Davutoğlu'na ellerindeki Türk bayrakları ve AK Parti flamalarıyla sevgi gösterilerinde bulundu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin de katıldığı mitingin sonunda Davutoğlu partisinin Bilecik milletvekili adayları ve beraberindekilerle alandakileri selamladı, eşi Sare Davutoğlu ile karanfil dağıttı.

KAYNAK: www.akparti.org

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı