301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Mayıs 2015 - Cuma 10:50
 
BİLECİK MERMERİ TASARIMLA BULUŞACAK
Bilecik'te Mayıs ayı içinde Mermerin Tasarımla Buluşması Etkinliği yapılacak.
GÜNDEM Haberi


Bilecik, mermer sektöründe Türkiye ekonomisinde önemli bir yer tutuyor. Bilecik mermerleri, hem ulusal hem de uluslararası pazarda çok iyi tanınıyor. Bilecik’te süsleme ve yapı taşının kesilmesi, şekil verilmesi ve kullanılabilir hale getirilmesi adı altında mermer sektörü birinci derecede öne çıkan sektörler arasında yer alıyor.

BEBKA tarafından düzenlenecek olan Mermerin Tasarımla Buluşması Etkinliğiyle, Bilecik mermerinin potansiyellerini geleneksel ve çağdaş bir boyutta ele alarak, disiplinlerarası bir çalışma ile sektöre katma değeri yüksek tasarımlar kazandırmak, Türk doğal taş sektöründe tasarımın önemini vurgulamak ve ticarileşebilir tasarım fikirleri ortaya koymak, üreticinin tasarımcıyla çalışma farkındalığını artırmak ve çalışmanın sonucunda dünya doğal taş pazarına uygun üretim ve pazarlama yapılabilecek ürünler ortaya çıkarmak hedefleniyor.

ÖRNEK TASARIMLAR YAPILACAK

Etkinlik kapsamında, Türkiye’den ve yurt dışından ünlü tasarımcılardan oluşan bir ekip, mermerin farklı disiplinlerde kullanımına yönelik atölye için ilham kaynağı olacak örnekler hakkında konferanslar verecek. Bilecik’ten sektör temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek bu konferansta, farklı disiplinlerden bir araya gelen katılımcılar Bilecik mermeri ile ilgili fikirlerini sunacak. Tasarım ekibi, Bilecik’te detaylı analiz çalışmaları ve mermer ocakları ziyaretleri yaparak, Bilecik mermerini kullanarak mimari, obje ve kent mobilyası düzeyinde örnek tasarım projeleri geliştirecek ve bu projeleri bölgedeki üreticiler ile buluşturacak. Ayrıca, üretilen tasarımların prototipleri, ulusal ve uluslararası çeşitli fuarlarda görücüye çıkacak. Tasarım sürecinin tamamlanmasının ardından tasarımcıların, üreticilerin, akademisyenlerin ve yatırımcıların katılımı ile Bilecik’te mermer sektörünün gelişimi, tasarım ve pazarlama süreçlerine ilişkin bilgilerin verileceği Mermer Zirvesi ile program sona erecek.

KAYNAK: BEBKA Haber Dergisi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı