301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Nisan 2015 - Çarşamba 14:28
 
“BİLECİK'TEKİ ÖĞRENCİLER ŞANSLILAR“
GÜNDEM Haberi


Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi tarafından düzenlenen İkinci Kariyer Günlerinde konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı; staj imkanları açısından Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencilerinin büyük şehirdeki üniversitelerde okuyan öğrencilere göre daha şanslı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Kariyer hayatta yürüyeceğimiz yol demektir. Tırmanacağımız merdiveni seçmek demektir. İlk basamağına adım attığımız merdivenin bizi hangi noktalara götüreceğini bir noktada da tespiti demektir bu anlamda baktığımızda. Bir söz vardır;” Hayat geriye doğru anlaşılır, ileriye doğru yaşanır”. Bir başka söz de; “Gençler bilebilse, ihtiyarlar yapabilse” derler. İşte böyle toplantılar, böyle organizasyonlar aslında yaşanmışların, oluşan tecrübelerin yolu tespit etmede, merdivenin ilk basamağına adımımızı atmadan önce yaşanmışlıklardan ders alarak gelecek günün bu tecrübeler ışığında analizini iyi yaparak, yürüyeceğimiz, yaşayacağımız, kendimizi hedefe götüreceğine inandığımız yolu seçmek bence son derece önemli. Bu noktada üniversitemizi, İŞKUR müdürlüğümüzün sizlere alternatif sunma açısından, kariyerlerinizi geleceğe taşıma, ideal hedeflere götürme açısından alternatif sunmak adına yaptıkları bu organizasyonlar son derece önemli. 

''BİLECİK'İMİZ, MÜTEVAZİ ÖLÇEĞİ İÇERİSİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE BÜYÜK İMKANLAR VEREN BİR ŞEHİR''

Bilecik'in mütevazi ölçeği içerisinde öğrencilerine büyük imkanlar veren bir şehir olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı; ''Üniversitemiz ve şehrimizin, öğrencilerimiz ve genç kardeşlerimiz için büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum. Bilecik’imiz mütevazi ölçeği içerisinde sizlere bu mütevazi ölçeklik içerisinde büyük imkanlar da sunabiliyor. Belki bu anlamda büyük şehirlerde öğrenim hayatını görseniz, bu derecedeki iş ve staj imkanlarını bulamayabilirsiniz. Bilecik’in de bazı dezavantajlarının olmasının yanında, şehrimizin, protokolümüzün ve yerel, genel sivil toplum örgütleriyle aramızdaki uyumun sizlerin gelişimi, kariyeri ve hayatı açısından gerçekten büyük fırsatlar içerdiğine inanıyorum. Ben, Bilecik’teki bu yaşamınızda, geleceğimiz için, aydınlık yarınlar için büyük bir güç ve enerji depolayacağımıza inanıyorum. Bilecik Belediye Başkanlığı olarak da, sizlerin ilimizde rahat ve huzur içerisinde yaşamanız, geleceğe emin adımlarla yürümeniz için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Sizlerle birlikte olmaktan, sizlerle birlikte bu havayı teneffüs etmekten ve geleceğe birlikte yürümekten son derece mutluluk duyuyoruz. Biliyorsunuz, bizim bir sloganımız var. Konuşmamı da bunu söyleyerek bitirmek istiyorum. Aslında toplumsal yaşamın özünde de bu var. Hep birlikte daha iyiye, daha güzele ulaşmak temennisiyle hepinize en üst kariyerler temennisiyle toplantımızın hayırlara vesile olmamsını temenni ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı