301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Nisan 2015 - Cuma 18:17
 
BOZÜYÜK OBEZİTEYE SAVAŞ AÇTI
SAĞLIK Haberi


Bozüyük Belediye Başkanlığı ve Devlet Hastanesi işbirliği ile Mahalle Konaklarında diyetisyen hizmeti verilmeye başladı.

Çağımızın sorunu obezite ile savaşmak ve insanlara sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak, hareketli ve sağlıklı bir yaşama yönlendirmek amacıyla başlatılan uygulamanın ilki Yeni Mahalle Konağı Spor Salonu’nda yapıldı. Devlet Hastanesi Diyetisyeni Pınar Leyla GÜÇLÜ Spor Salonuna devam eden hanımlarla görüşerek sağlıklı beslenme ile ilgili bilgilendirme yaptı ve hanımların sorularını cevapladı.

Bilgilendirmenin ardından Diyetisyen GÜÇLÜ hanımların boy ve kilo ölçümlerini alarak vücut kitle endekslerini hesapladı. Yapılan ölçümlere göre obezite olduğu belirlenen hanımlar kan tahlilleri yapılmak üzere Devlet Hastanesi’ne davet edildi. Yapılacak tahlillere göre kişilere özel diyet programları hazırlayacak ve hanımların takibini yapacak olan Diyetisyen Pınar Leyla GÜÇLÜ daha geniş katılımlarla yapılacak toplantılarda vatandaşlara da sağlıklı beslenme ile ilgili bilgilendirme yapacak.

Bozüyük Belediyesi’nin hanımlara yönelik sunduğu ücretsiz spor hizmetinin yanı sıra bilinçli ve sağlıklı kilo vermek isteyenler için uygulamaya konulan Diyetisyen Hizmeti Yenidoğan ve Tekke Mahalle Konakları Spor Salonlarında da verilerek, belirli bir program dahilinde dönüşümlü olarak devam edecek.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı