301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mart 2016 - Pazartesi 13:04
 
ERZURUMLULAR DERNEĞİ MEVLİD-İ ŞERİF OKUTTU
Bilecik Erzurumlular Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından, Erzurum´un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı etkinlikleri kapsamında şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutuldu
GÜNDEM Haberi


Şeyh Edebali Türbesi´nde bulunan Orhangazi Camii´nde düzenlenen Mevlid´e Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Milletvekili Halil Eldemir, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, İl Müftüsü Necati Akkuş, AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bilecik Erzurumlular Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Lütfi Akyüz, her sene şenlik şeklinde kutlanan Erzurum´un düşman işgalinden kurtuluşunu, son günlerde gelen şehit haberlerinden dolayı bu sene Mevlid-i Şerif okutarak gerçekleştirdiklerini söyledi.

Dernek Başkanı Akyüz, açıklamasının devamında şunları dile getirdi:

"Bilecik Erzurumlular Derneği olarak Erzurum ilimizin 98. kurtuluş yıldönümünü her yıl şenlik şeklinde kutluyorduk. Bu sene ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne alarak, her gün şehitlerimizin acısı yüreğimizi dağlarken yönetim kurulu kararımızla yaptığımız etklinliği Mevlid-i Şerif programı olarak gerçekleştirdik. Bütün şehitlerimizin adına Erzurum´un kurtuluşundan ülkemizin kurtuluşundan bugüne kadar vatan için, bayrak için şahadete ulaşmış şehitlerimiz için Kur´an-ı Kerim tilaveti ve mevlid tertip ettik. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bizler Bilecik´te yaşayan Erzurumlular olarak devletimizin, milletimizin emrindeyiz. 16 devlet kurmuş bir neslin evlatları olarak bu bayrak inmeyecek, bu ezan dinmeyecek. Bilecik halkına ve Erzurumlulara basınımıza bizi yanlız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca İstiklal Marşı´mızın 95. yılı. Erzurumumuzun kurtuluşu 98. yılı ülkemize, milletimize hayırlara vesile olsun. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmayı nasip etmesin diyorum." dedi.

Programda protokol üyeleri tarafından vatandaşlara pilav ve ayran ikram edildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bilecik, Erzurumlular, Yardımlaşma, Dayanışma, Kültür, Derneği, tarafından, Erzu
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı