301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Ağustos 2015 - Çarşamba 18:54
 
HAMİDİYE CAMİİ'NİN TEMELİ ATILDI
GÜNDEM Haberi


Bahçelievler Mahallesi Türkmeneli Caddesi Göçmen konutları altında yapılacak olan Hamidiye Camii’nin temel atma törenine Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, İl Müftüsü Necati Akkuş, Dernek Yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hamidiye Camii Yapma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ebu Talip Dursun’nun yapılacak olan cami hakkında verdiği bilgilerden sonra Vali Yardımcısı Mustafa Güney bir konuşma yaptı. konuşmasında; “Camilerin yaşlıların, engellilerin girebileceği vasıfta olması azım. Ben hep şunu söylerim. Allah bizden israf etmememizi istiyor. Çok güzel, çok şatafatlı cami yerine, camiye insanların kolay erişebileceği vasıfları kazandırmamız lazım. Diyanetimizin kampanyası var biliyorsunuz. Hanımlarda gelsin istiyor camilere. Asıl caminin süsü çocuklar. Çocuklar gelsin. Onlar burada oynasın, eğlensin, hoplasın zıplasın. Bu nitelikleri kazandıralım. İnşallah temennim odur ki, o günleri de görürüz. Ben başta dernek başkanlarımız ve dernek yöneticilerimiz olmak üzere caminin yapımına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. İlimize ve ülkemize birlik beraberlik getirsin. Hayırlı olsun” dedi.

Vali Yardımcısı Mustafa Güney’in konuşmasından sonra, İl Müftüsü Necati Akkuş’un yaptığı dua ve kesilen kurban sonrası, Hamidiye Camii’nin temelleri atıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı