301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Nisan 2015 - Çarşamba 08:44
 
KUTLU DOĞUM HAFTASI BAŞLADI
GÜNDEM Haberi


Bilecik İl Müftülüğü tarafından hazırlanan Kutlu Doğum Haftası Kur’an Kursları yararına düzenlenen kermes açılışı ile başladı. İl Müftüsü Necati Akkuş, İl Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri ve din görevlilerinden oluşan kortej Mehter Marşları eşliğinde, İl Müftülüğü önünden başlayarak Kültür Sitesine kadar devam eden yürüyüşüne vatandaşlar ilgi gösterdi.

Müftü Akkuş günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Peygamberimizin getirdiği ilahi mesajın insanlığa ulaştırdığı güzel meziyetleri ve toplumun özellikle birlikte yaşaması ahlakı ve hukukunu anlatmanın gayreti içerisinde olacağız” diyerek şunları ifade etti:
“Peygamberimizin ulaştırdığı ahlakı ve hukukunu anlatmanın gayreti içerisinde olacağız. Kâinatın efendisi peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’in kutlu doğumunun 1444. yıldönümü münasebetiyle bütün Türkiye’de müftülüklerimizden ve İslam dünyasında kutlana gelen kutlu doğum haftası münasebetiyle hafta içi yapacağımız etkinliklerin ilki olan kermes açılışımıza hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Peygamberimizin getirdiği ilahi mesajın insanlığa ulaştırdığı güzel meziyetleri ve toplumun özellikle birlikte yaşaması ahlakı ve hukukunu anlatmanın gayreti içerisinde olacağız. Hafta içerisinde bugünden başlamak üzere önümüzdeki hafta Pazartesi gününe kadar değişik etkinliklerle, konferanslarla, sergilerle, panellerle, kermesle, kitap dağıtımıyla okullarımızın ödül törenleri icra edilecek, yarışmalar yapıldı. Bu yarışmaların ödül törenleriyle haftayı dolu dolu yaşamanın gayreti içerisinde olacağız. Ben bu haftanın beldemize, Bilecik’imize, ülkemize ve İslam dünyasına, insanlığa, hayra, kusura, emniyete, berekete vesile olmasını cenabı haktan niyaz ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Programa; Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Ak Parti İl Başkanı Av. Kadir Bayrak, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, vali yardımcıları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı