301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Temmuz 2015 - Salı 13:35
 
OSMANELİ'NDE DOĞA AMAÇLI EĞİTİM PROJESİ BAŞLIYOR
İLÇELER Haberi


TÜBİTAK hibeli İstanbul Ticaret Üniversitesi projesi olan Osmaneli’nde Doğa Amaçlı Eğitim Projesi 22 Temmuzda başlıyor.

Amacı hedef kitlenin doğayla buluşmalarına, doğanın dilini anlamalarına ve doğa eğitimi konusunda formasyon kazanmalarına katkıda bulunmak ve dolayısıyla çevre ve doğa konularında toplumsal duyarlılığın artmasını sağlamak olan bu projeye Osmaneli Belediyesi, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Süleyman Demirel Üniversitesi Orman Fakültesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Şube Müdürlüğü, Bilecik Orman İşletme Müdürlüğü, Bilecik Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Yabani Hayat Derneği ve İstanbul Ticaret Odası destek sağlayacak.

Proje Koordinatörlüğünü Prof. Dr. İdris OĞURLU’nun yapacağı çalışmalarla 50 akademisyenin katılımıyla Osmaneli’nin doğa yapısı incelemeye alınacak. Çalışmalar sonucunda Osmaneli Doğa yapısı bir kitapçık halinde yayınlanacak.

Belediye Başkanı Münür ŞAHİN, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin ilçeye olan ilgisinden dolayı oldukça memnun olduğunu dile getirdi. Şahin, ilçe ile ilgili hazırladıkları iki tanıtım kitapçığının yakında yayınlanacak olmasından, Osmaneli’nin tarihi evlerini, sokak yapısını, doğasını, kentsel planlamasını esas alan çalışmalarından dolayı kendilerine İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Akademisyenlerine teşekkür etti.  

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı