301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Ekim 2017 - Cuma 08:08
 
ŞERİFPAŞA CAMİSİ MEYDAN DÜZENLEME PROJEMİZİN TEMELİ DUALARLA ATILDI
GÜNDEM Haberi


Bilecik Belediyesi tarafından şehir merkezine gerçekleştirilen Şerifpaşa Cami Meydan Düzenleme Projesinin temeli dualarla atıldı.

Temel atma törenine Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Müftüsü Necati Akkuş, İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokgöz, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Giyim ve Mensucat Odası Başkanı Haşim Balcı, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, temel atma töreninde yaptığı konuşmada proje hakkında şu bilgileri verdi:

''Ben öncelikle bu güzel temel atma törenimize katılımlarınız dolayısıyla teşekkür ediyorum. Şehrimiz, her geçen gün değişip, gelişiyor. El ele gönül gönüle vererek şehrimizde bir çok güzelliği gerçekleştiriyoruz. Dünden çok iyiyiz ama yarın daha iyi olabilmek için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Burası şehrimizin merkez camilerinden birisi. Tarihi olan bir meydan. Yıllardır buralar değişimlere maruz kalmış. Okul yıllarımızda buralar park bahçe şeklindeydi. Artık bu bölgede yapılaşma da çoğaldığı zaman buralardaki yapılan yapılardan bölgenin nefes alacak yeri kalmadı. O yüzden ihtiyaçları da gidermek şartıyla burada belediye başkanlığı olarak güzel projeyi inşallah gerçekleştirdik.'' dedi.

''PROJE İLE MAHALLEMİZİN BİRÇOK İHTİYACINI GİDERMİŞ OLACAĞIZ''

Proje ile şehir merkezi ve mahalle insanının birçok ihtiyacını giderileceğini vurgulayan Belediye Başkanı Selim Yağcı; ''Bu alan 700 metrekarelik bir alan. Altına 130 metrekare içerisine hem şadırvanlar abdesthaneler hemde lavabo ihtiyaçlarının giderileceği erkek-bayan bölümleri olmak üzere güzel bir tesis yapılacak. Erkek bölümü daha büyük olacak. Ama bayan bölümünün içerisinde ise hanımların kıyafetlerini değiştireceği, emzirme odalarının olacağı mekanlar olacak. Üzerinde yine cami cemaatimizin ve bölgedeki insanlarımızın geldiğinde bu parkta dinlenecekleri güzel bir çay ocağı sohbethane olacak. Mahallemizin muhtarına ilişkin muhtar odası olacak. Bu anlamda da büfe tarzında ihtiyaçların giderileceği ticari müessese olacak. Bunun dışında havuzlarla süslenecek bir meydan olacak ve huzur verecek. Şehrimizde güvercinlerin toplandığı böyle güzel bir mekanı ortak alanı da inşallah burada gerçekleştireceğiz.

''YIL SONUNA KADAR PROJENİN İSKELETİNİ TAMAMLAMIŞ OLACAĞIZ''

Proje iskeletinin yıl sonuna kadar oluşacağını ve çevre düzenlemesiyle birlikte alanın önümüzdeki yaz mevsimine hazır olacağını kaydeden Belediye Başkanı Selim Yağcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bu proje şehir merkezini düzenleme amacıyla yaptığımız bir proje. Bu 3 ayaklı bir proje. Birisi Seven Çarşısının olduğu yer, diğeri Elmas Büfelerin olduğu bölge, bir diğeri de burası yani Şerifpaşa Camii'nin önü. İnşallah bunda hedefimiz yılın sonuna kadar hızlı bir çalışmayla bunları giderip meydanın ana iskeletini ortaya koyacağız. Bitkileri ve diğer çalışmaları da bahara kadar hepsini bitirerek önümüzdeki yıl güzel bir şekilde bu anlamda burayı kullanma imkanına sahip olacağız. İnşallah camimizin önü de alanla uyumlu bir şekilde sil baştan yenilecek. Bu bölgede yeni inşaat çalışmaları da gündemde. İnşallah bu bölge belki de 5 yıl içinde topyekün bir yenilenme bu yeni yapıların dış mekan düzenlemesini de İmar Müdürlüğümüz dikkat edecek.'' dedi.

PROJE İLE VATANDAŞIMIZIN NEFES ALACAĞI MEKANLAR OLUŞACAK''

Bilecik Belediyesi tarafından projesi hazırlanan proje ile şehrin yeni cazibe merkezlerinden biri olacağını kaydeden Belediye Başkanı Selim Yağcı; ''Şerifpaşa Cami Meydan düzenlemesi çalışmaları ile Bilecik vizyon projelerden birine daha sahip oluyor. Şehir merkezinde yer alan ve insanların yoğun uğrak noktası olan Şerifpaşa Cami Meydanı, yeni projesi kapsamında; dinlenme ve yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, su havuzları, şadırvan ve tuvaletlerin yanı sıra vatandaşların nefes alacağı yeni mekanlar sunacak. Şehir estetiğine uygun birçok görseli ile birlikte yeni uğrak alanlarından biri olacak Şerifpaşa Cami Meydan Projesinde mahalle sakinlerinin nefes alabilecekleri ve ikramlardan faydalanabileceği butik iş yerleri de yer alacak.

''BU ALAN TARİHİ KİMLİĞİNE UYGUN YENİ BİR YAPILANMAYA GİRECEK''

Projenin gerçekleştirildiği alanın tarihi kimliğine uygun yeni bir yapılanmaya gideceğine vurgu yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı,sözlerini şöyle tamamladı:

''Burası tarihi kimliğine uygun yeni bir yapılanma içerisinde olacak. Hak etmiş olduğu merkezi değeri geleneksel o değeri burada kazandıracağız. Burada gelen ziyaretçilerin de rahatlıkla gelebilecekleri kullanabilecekleri içerisinde fotoğraf çekinebilecekleri güzel bir mekan olacağını düşünüyoruz. Bu heyecanla bu temeli atacağız. Çok kısa süre içerisinde sağlık sıhhatle açılışını da yapmayı Cenab-ı Hak nasip etsin diliyorum. Projenin hazırlanmasında ve gerçekleşmesinde katkısı olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum. 1 Ocak geldiğinde inşallah burada şadırvanlardan sıcak sularımız akacak, Allah'ın izniyle 2018'e girerken buradan abdest alarak açılışını yapacağız." dedi.

Şerif Paşa Camii İmamı Mehmet Ali Kaya tarafından duaların edildiği temel atma töreni, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Müftüsü Necati Akkuş, İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokgöz, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Giyim ve Mensucat Odası Başkanı Haşim Balcı ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Temel atma töreni; Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın vatandaşlara aşure ikramı ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ŞERİFPAŞA, CAMİSİ, MEYDAN, DÜZENLEME, PROJEMİZİN, TEMELİ, DUALARLA, ATILDI,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı