301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ağustos 2017 - Çarşamba 08:01
 
TOBB’dan Şeyh Edebali Türbesi'ne Asansör
GÜNDEM Haberi


TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile birlikte Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi TOBB Mühendislik Laboratuvar Binası temel atma törenine katıldı.

Temel atma töreninde bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Bilecik’e gelirken hep bir heyecan duyduğundan ve buranın manevi havasından etkilendiğinden söz etti. Osmanlı Devleti’nin manevi kurucusu Şeyh Edebali Hazretlerinin hikmet yoluna vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, “Allah bizleri, Şeyh Edebali’nin hikmet yolundan ayırt etmesin. İnşallah onun öğütlerinin hakkını verenlerden eylesin bizleri” diye konuştu.

Şeyh Edebali Türbesini ziyarete gelenler rahatlıkla ulaşabilsin diye buraya TOBB olarak bir de asansör projesi yapacaklarını müjdeleyen Hisarcıklıoğlu, “Çünkü tarih şehri, kültür şehri Bilecik; bunları fazlasıyla hak ediyor” dedi. TOBB Başkanı, bu hayırlı işleri yapmamıza vesile oldukları için başta İlin Valisi olmak üzere, milletvekillerine, belediye başkanına, Bilecik TSO ve Bozüyük TSO başkanlarına ayrı ayrı teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu Bakan Tüfenkci’ye de desteklerinden ötürü şükranlarını iletti.

Gençlere Şeyh Edebali’nin öğütlerini hatırlatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “Bir ricam da gençlerimizden.Ne diyordu Şeyh Edebali Osman Bey’e? Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın… Gençler bizim büyük ve şanlı bir geçmişimiz var. Bizim atalarımız 16 tane imparatorluk kurmuş. Dünyaya hükmetmiş. Şimdi biz de atalarımıza yakışır şekilde Türkiye’yi hak ettiği yere taşımalıyız. Ülkemizin dünyanın en büyük ekonomilerinden biri haline getirmeliyiz. Bunun için de durmadan, bu hedefe ve geleceğe inanarak çok çalışmalıyız.” 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TOBB’dan, Şeyh, Edebali, Türbesi'ne, Asansör,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı