301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Mayıs 2015 - Çarşamba 14:42
 
ÜNİVERSİTE ÖNÜNE ''EĞİTİM VE BİLGİ TEMALI'' ANIT
GÜNDEM Haberi


Bilecik Belediyesi tarafından Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi önüne ''Eğitim ve Bilgi Temalı Özel Tasarımlı Anıt '' çalışması gerçekleştiriliyor. Şehrimizin birçok noktasını, şehrimize yakışır anıt ve heykeller ile süsleyen Bilecik Belediyesi, üniversite önüne gerçekleştireceği anıt çalışmasını hayata geçiriyor.

Bilecik'te ilk olarak üç boyutlu Osmanlı Arması Projesi ile Osmanlı'nın kuruluş toprağı Bilecik'te güzel bir kimlik oluşturan Bilecik Belediyesi, şehrimizdeki Yükselen Türkiye Cumhuriyeti Anıtı, Türkmeneli Kardeşlik Anıtı, Şehit Asker Anıtı'nın yanısıra üniversitemize kazandırdığı anıt ile bu anlamda güzel bir çalışmaya imza atmış oldu.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, gerçekleştirilen çalışma hakkında yaptığı açıklamada, şehirlerin kendisine ait simgelerle tanındığına dikkat çekerek, Bilecik Belediyesi olarak bu anlamda güzel bir çalışmaya imza attıklarını kaydetti.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi önüne, bilim ve eğitimi temsil edecek güzel bir görseli oluşturduklarını dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, anıt üzerinde; Osmanlı Devleti'nin Manevi Kurucusu Şeyh Edebali'nin; 'İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın'' sözünün olduğunu da vurguladı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı