YEDİLER KUR'AN KURSU ÇOCUKLARIMIZIN HİZMETİNE GİRDİ
01 Ekim 2017 - Pazar 05:47

Bilecik İl Müftülüğü tarafından yapımı tamamlanan Yediler 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun açılışı gerçekleştirildi.

Ertuğrulgazi Mahallesi’nde, Cuma Namazı sonrası gerçekleşen açılışa, Vali Tahir Büyükakın, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Müftü Necati Akkuş, bazı daire müdürleri ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında temeli atılarak tamamlanan kuran kursunun açılış kurdelasını Vali Büyükakın, Başkan Yağcı, Müftü Akkuş, Mahalle Muhtarı Niyazi Aydın ve İş Adamı Orhan Şişman birlikte kesti.

İlimizde 4-6 yaş grubundaki 500 öğrenci sayısının daha da artırılması yönünde çalışma yapılmasını isteyen Vali Büyükakın, “4-6 yaş grubundaki tüm çocuklarımızın bu eğitimi alacak şekilde hedef koyalım. Destek olan herkese teşekkür ediyorum, Bilecik için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Başkanımız Selim Yağcı’da kursun ilimize kazandırılmasında destek olan herkese teşekkür ederek, “Güzelliğe güzellik katan bir günü yaşıyoruz. En kıymetli varlıklarımız çocuklarımız ve çocuklarımızın bu yaşlarda manevi hayatlarının doldurulması çok önemli. Ben bu yolu açan ve destek olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Kursun ilimize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Müftü Necati Akkuş, 4-6 yaş Kur’an kurslarının 16.’sını açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Kursumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu kurs Bilecik’imizdeki 16. sınıftır ve 500’e yakın öğrencimiz var. Yeterli değil daha da artmasını arzu ediyoruz. İl genelinde 150’ye yakında yetişkin kurslarımız var” ifadelerini kullandı.

Vali Büyükakın, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve beraberindekiler daha sonra Müftü Yardımcısı Ahmet Tokgöz tarafından yapılan duanın ardından açılışı yapılan Kuran Kursunu gezerek, çocuklarla sohbet etti.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...