OSMANELİ YENİ BELEDİYE BİNASI PROJE ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR
11 Ekim 2017 - Çarşamba 13:42

Osmaneli Evleri mimarisiyle yapılacak ve 2018 yılında bitirilmesi planlanan Osmaneli Yeni Belediye Binası ile ilgili proje çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

 

Osmaneli Belediyesine ulaştırılan proje örneklerine göre Yeni Belediye Binasının şu şekilde olması öngörülüyor;

 

-Bina yaklaşık 900 m2 lik bir alana oturacak.

 

-Mevcut belediye binası ve arkasındaki belediye işhanı deprem yönetmeliğine uygun olmadığı için yıkılacak. Her iki binanın yerine yeni belediye binası yapılacak ve binanın PTT tarafından da bir yol acılacak ve binanın dört tarafı yol ve meydan olacak.

 

-Bina bir bodrum ve 4 kattan oluşacak. Bodrum arşiv ve dükkanların alt deposu olarak kullanılacak.

 

-Zemin Kat Belediye Girişi ve devamında işyerleri olarak planlanıyor. İşyerleri acık arttırma ve ihale yöntemiyle kiraya verilecek. İşyerleri Özellikle bankalar, büyük mağazalar, mobilya, beyaz eşya, resteurant gibi dükkanlardan oluşacak. Peşin kira alınmak suretiyle inşaat maliyetlerinin bir kısım finansmanı sağlanmış olacak.

 

-2.Kat belediye binası olarak tüm servislerin ve müdürlüklerinin olduğu bir alan olacak.Ve tüm birimler burada halkımızın hizmetinde olacak.

 

-3.kat Başkanlık,toplantı salonları,meclis odaları,belediye şirketi merkezi,1308 Osmaneli Belediye Spor Müdürlüğü,Sürekli eğitim merkezi yönetimi olarak kullanılacak.

 

-4.Kat Resteruant,Kafeterya,Sinema,Kültür Merkezi vb.sosyal ve kültürel amaclı kullanılacak.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...